II GDAŃSKA KONFERENCJA PODOLOGICZNA

06.10.2019│niedziela│11.00 – 12.45

11.00 – 15.00 II GDAŃSKA KONFERENCJA PODOLOGICZNA
organizator - Wydawnictwo ITERUM
udział płatny - do 6.09 - 100 zł, po 6.09 - 120 zł,
sprzedaż biletów - https://konferencja-podologiczna-2019.konfeo.com
informacje - iterum@post.pl, 512 377 997 lub 511 214 311
|sala konferencyjna 1a|

Dla każdego uczestnika
- Dyplom Uczestnictwa
- Bezpłatny egzemplarz podręcznika – Podstawy Podologii Tom I (o wartości 70 zł)

Podstawy Podologii, Tom I. Przejrzysty podręcznik z zakresu organizacji pracy podologa, wymogów materiałowych oraz higienicznych dotyczących działalności gabinetu podologicznego, teorii z zakresu budowy kończyn dolnych, układu krwionośnego, limfatycznego, chorób oraz zaopatrzenia ortopedycznego realizowanego przez specjalistę podologa. Książka zawiera mianownictwo w języku angielskim i łacińskim oraz praktyczny indekspopularnych pojęć z zakresu podologii

Pod redakcją: mgr Sary Nowickiej.
Autorzy: prof. Marian Jakubowicz, mgr Halina Grabicka, mgr Justyna Szczuraszek


10.00 - 11.00 - Rejestracja uczestników,
przed wejściem do Sali konferencyjnej 1a

11.0 - 12.45 Część I
Hiperkeratozy w praktyce podologa i kosmetologa,
mgr Jadwiga Kalicińska
– specjalistka ds. podologii Farmona Professional, kosmetolog, asystentka w Zakładzie Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii UJ CM, nauczycielka praktycznej nauki zawodu z wieloletnim doświadczeniem, autorka i współautorka publikacji naukowych w renomowanych czasopismach kosmetologicznych.

Miejscowe zaopatrzenie nowoczesnymi opatrunkami w ZSC oraz rola edukacji pacjenta i jego rodziny, Maria Jarmuszczak - dyplomowana pielęgniarka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, właścicielka gabinetu podologicznego. Doświadczenie i wiedzę dotyczące ZSC zdobywała w poradni stopy cukrzycowej przy Katedrze Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Poznaniu. Stosuje holistyczne podejście do pacjenta, współpracuje z poradnią stopy cukrzyco- wej i Kliniką Angiodiabetici w Poznaniu. Aktywnie pogłębia swoją wiedzę oraz edu- kuje pacjentów z ZSC i ich rodziny.

12.45 - 13.00 przerwa

13.00 – 15.00 Część II
Procedury higieniczno-dezynfekcyjne w gabinecie podologicznym.

Plan higieny gabinetu podologicznego, mgr Arleta Stawinoga - ekspertka firmy Ecolab, światowego lidera w zakresie rozwiązań w utrzymaniu higieny i zapobieganiu infekcjom oraz usług związanych z gospodarowaniem wodą i energią. Ecolab oferuje specjalistyczne rozwiązania w dziedzinie ochrony zdrowia oraz usprawnienia procesów mycia, sanityzacji oraz dezynfekcji.

Techniczne rozwiązania do kompresji, Teresa Łeptuch - właścicielka firmy Orto Medica specjalizującej się w kompresjoterapii oraz produktach limfatycznych szytych na miarę, wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z obrzękami oraz niewydolnością żylną.

Taping w podologii - nowe możliwości dla podologów: rozwiązania stosowane w przypadku palucha koślawego oraz wrastających paznokci, mgr Jadwiga Kaliciska – specjalistka ds. podologii Farmona Professional, kosmetolog, asystentka w Zakładzie Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii UJ CM, nauczycielka praktycznej na uki zawodu z wieloletnim doświadczeniem, autorka i współautorka publikacji nauko- wych w renomowanych czasopismach kosmetycznych.