URODA 21. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

6-7 października 2018 | Gdańsk, AMBEREXPO

WIELKIE PIĘKNO czyli jak było na Targach Uroda w Gdańsku

Najświeższe trendy, innowacyjne produkty, widowiskowe pokazy z udziałem światowej sławy mistrzów sztuki fryzjerstwa i wizażu, emocjonujące konkursy, porady ekspertów i setki stoisk – tak wyglądała 21. edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA. Targi odwiedziło blisko 8 tysięcy gości.

Było co oglądać i było w czym wybierać. 330 firm i marek z branży fryzjerskiej i kosmetycznej przygotowało mnóstwo atrakcji, specjalne targowe ceny i bogatą ofertę kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, preparatów do stylizacji włosów, zdobienia paznokci i zabiegów podologicznych oraz sprzętu i wyposażenia salonów. A ponieważ żyjemy w czasach, kiedy modne i zdrowe jest wszystko to, co naturalne, to również na targach sporo było kosmetyków ekologicznych, a nawet wegańskich. Na wielu stoiskach można też było skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i innowacyjnych zabiegów upiększających. W strefie konferencyjnej certyfikowane szkolenia, kreatywne warsztaty i wykłady prowadzili eksperci i instruktorzy i styliści najwyższej klasy. Swoją wiedzę można też było wzbogacić na trzech specjalistycznych kongresach: Stylizacji i Pielęgnacji Rzęs i Brwi, Podologicznym i Wizażystów.

WIELKI ŚWIAT
Najbardziej widowiskowe wydarzenia: inspirujące pokazy, prestiżowe konkursy i mistrzostwa odbywały się na czerwonym dywanie w STREFIE SHOW. To tu swój kunszt i talent prezentowali światowej sławy goście specjalni targów: dwunastokrotny mistrz świata we fryzjerstwie - Vazha Mkhitaryan z Rosji, Antonio Bilancio, Luigi Galluccio i Oreste Cuomo z Włoch oraz Alina Pikarewska i Svetlana Kiljunen z Finlandii. Tu precyzję wykonania doskonałego makijażu ślubnego zaprezentowała Jolanta Wagner - make-up artist i dyrektor artystyczna Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej). Tu odbywały się cieszące się ogromnym zainteresowaniem pokazy barberskie w wykonaniu mistrzów świata i Polski – Piotra Staszewskiego (Super Barber) i Wojciecha Karwata (Barber Expert Academy) oraz pokazy mody z autorską biżuterię Patrycji Brendler i kolekcją strojów Katarzyny Bednarskiej.
Nie mniej atrakcyjny był program sceny pokazowej. Beata Małachowska ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty Art instruowała krok po kroku, jak wykonać lekki i świeży makijaż wegański, a Adrian Świderski, jeden z najlepszych polskich makijażystów, współpracujący ze światowymi magazynami mody, zaprezentował pokaz makijażu w stylu glamour, idealnego na wielkie wieczorowe wyjścia. Równocześnie w STREFIE MODY Creative Zone by Maarwin trwały spotkania ze stylistami, wizażystami, blogerami i fotografami.

WIELKIE EMOCJE
Targi URODA były też areną emocjonujących konkursów i mistrzostw. O tytuł najlepszych z najlepszych rywalizowali specjaliści w makijażu permanentnym i wizażu (Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, Mistrzostw Wizażu i Stylizacji, Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym), a także styliści paznokci (Mistrzostwa Nail Master Cup). Po raz pierwszy rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Stylizacji i Pielęgnacji Rzęs i Brwi Amber Eyes Internationale Championships 2018.
Tłumy widzów oglądały zmagania uczestników Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw we Fryzjerstwie СМС Polska Beauty Awards Gdańsk 2018, w których wzięli udział przedstawiciele aż 8 krajów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii uzyskali nominację do kadr narodowych na Mistrzostwa Europy 2018 we Włoszech i Mistrzostwa Świata 2019 w Japonii. Młodzi i zdolni wygrywali też nagrody w Konkursie Fryzjerskim Hair Design, Konkursie Międzyszkolnym Open Hair Cup, Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów, Otwartym Młodzieżowym Konkursie Fryzjerskim i Otwartym Konkursie Męskim.
Podczas targów odbyły się również finały plebiscytu „Mistrzowie Urody”, organizowanego przez „Dziennik Bałtycki". Tu laureatów w dziesięciu kategoriach wybierali czytelnicy z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast najlepsze prezentowane na targach produkty zostały nagrodzone Medalami Mercurius Gedanensis.

CENNE UŚMIECHY
Targom URODA od lat towarzyszy akcja charytatywna Czesanie za uśmiech, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i promocja młodych talentów fryzjerskich. W tym roku uczniów szkół zawodowych wsparli mistrzowie fryzjerstwa – laureaci międzynarodowych konkursów- Joanna Jakubek, Joanna Kuzas-Jakuszewska i Iwona Ostrowska.
Kolejna edycja Targów URODA odbędzie się w terminie 5-6 października 2019 r. Tu trzeba być!

URODA – PO PROSTU PIĘKNE TARGI! więcej informacji: urodatargi.pl
miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
dyrektor projektu: Dorota Solochewicz
dorota.solochewicz@mtgsa.com.pl ǀ t. 58 55 49 204, 601 894 332
facebook https://www.facebook.com/TargiUroda
Instagram https://www.instagram.com/targiuroda/

PARTNERZY
Pomorska Izba Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Euro Fashion, Akademia Paznokcia, Europejska Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner, Szkoła Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej Beauty Art, Fale Loki Koki, Barber Expert Academy, CMC, Fundacja Federacja Stylistów.

SPONSOR GŁÓWNY HAIR DESIGN:
firma JBS

FUNDATORZY NAGRÓD HAIR DESIGN:
sieć sklepów Fale Loki Koki, Husion

HOTEL PARTNERSKI: Golden Tulip

PATRONAT MEDIALNY: Akademia Paznokcia, Paznokcie, Make-Up Trendy, Fale loki koki, Kurier Fryzjerski, Barber Expert, Ekspert Pięknych Włosów, Hair Trendy, Radio Pasja, Najwspanialsze, Najwspanialsza.pl, Modnewlosy.pl, Kosmetologiaestetyczna.com, Kosmetykaprofesjonalna.pl, Fryzjerzy.com, Magazyn Together, Magazyn Mademoiselle, Magazyn Prestiż, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki

Prezentacja