URODA Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

7-8 października 2017 | Gdańsk, AMBEREXPO

Informacja prasowa do pobrania (pdf)

TARGI URODA, CZYLI JAK BYĆ TRENDY
Co jest modne? Jakie stylizacje będą hitem sezonu? Jak dobierać kosmetyki? Jakich błędów unikać? Jak korzystać z najnowszych technologii i innowacyjnych zabiegów? Jak rozmawiać z klientką? Żeby poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy być na Targach URODA w Gdańsku.


Po prostu piękne targi…
350 firm i marek z Polski i zagranicy, ponad 50 fantastycznych wydarzeń z udziałem światowej sławy stylistów, prestiżowe konkursy, przegląd jesienno-zimowych trendów i nowości produktowych – 20., jubileuszowa edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA zapowiada się wyjątkowo i rekordowo po każdym względem. Organizatorzy spodziewają się ponad 8 tysięcy gości. Po raz pierwszy ekspozycja targowa zajmie aż trzy hale wystawiennicze o powierzchni 12 tys. m². To oznacza jedno: wzrost liczby wystawców i jeszcze większy wybór produktów z zakresu: kosmetyki kolorowej, profesjonalnej, do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci, podologii, oraz wyposażenia i akcesoriów do salonów. Targi Uroda są również fantastyczną okazją do testowania produktów i ich zakupu w specjalnych, promocyjnych cenach.

Tu będzie się działo!
Imponujący jest wypełniony co do minuty, program wydarzeń, który podzielony został na kilka stref:
- STREFA SHOW | pokazy trendów we fryzurach i w makijażu, konkursy, mistrzostwa |scena główna
- STREFA POKAZOWA | prezentacje najnowszych zabiegów kosmetycznych
- STREFA MAKIJAŻU | Make-Up Studio - Beauty Corner – konsultacje z wizażystkami
- STREFA BARBERINGU | kosmetyki i sprzęt do salonów specjalizujących się w strzyżeniu i goleniu
- STREFA MODY | by Marantha – trendy na sezon 2018, pokazy, spotkania ze stylistami, fotografem, blogerami, modelkami, wizażystami
- STREFA KONFERENCYJNA | Ogólnopolski Kongres Wizażystów, wykłady i szkolenia dla profesjonalistów
- STREFA MISTRZOSTW | fryzjerskich, stylizacji paznokci, makijażu permanentnego.

Świętujemy 20-lecie
Z okazji 20-lecia Targów Uroda zaproszeni zostali goście specjalni – światowej sławy mistrzowie: fryzjerstwa – Vazha Mkhitaryan z Rosji (wiceprezydent CMC, dwunastokrotny mistrz świata we fryzjerstwie) i włoscy styliści barberingu – Antonio Bilancio (prezydent CMC), Paolo Forestiero i Oreste Cuomo oraz makijażu – Omar Turinni. Jubileuszowe niespodzianki czekać też będą na wystawców.

Kto pojedzie do Włoch?
Premierowym i niezwykle prestiżowym wydarzeniem Targów będą Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa we Fryzjerstwie СМС Polska Gdańsk Beauty Awards 2017 pod egidą międzynarodowej organizacji Confederation Mondiale Coiffure, rozgrywane w trzech kategoriach damskich: SALON LOOK (modne strzyżenie z modelowaniem), EVENING STYLE (fryzura wieczorowa), BRIDAL STYLE (fryzura ślubna) i w jednej kategorii męskiej: OLD SCHOOL (strzyżenie z modelowaniem). Na zwycięzców czekać będzie nie lada nagroda - wyjazd na Mistrzostwa Europy CMC we Włoszech w 2018 roku. Targi Uroda to także arena, na której rozgrywać się będą liczne konkursy i mistrzostwa:
- makijażu i wizażu (7. Otwarte Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji Barokowy Glamour, 18. Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, 5. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym)
- fryzjerskie (11. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN, 53. Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego, Konkurs Międzyszkolny Open Hair Cup 2017)
- zdobienia paznokci (20. Mistrzostwa Stylizacji Paznokci NAIL MASTER CUP).
W niedzielę po raz czwarty już odbędzie się - wypełniony pokazami instruktorów, stylistów fryzur i konkursami - DZIEŃ FRYZJERA. Ponownie zagoszczą też w AMBEREXPO laureaci plebiscytu Dziennika Bałtyckiego MISTRZOWIE URODY. Czytelnicy tego największego dziennika regionalnego wybiorą najpopularniejszych: fryzjerów, kosmetyczki, barberów, stylistki paznokci i masażystów oraz najlepsze salony fryzjerskie i studia urody. Wszystkie konkursy i mistrzostwa zwieńczą uroczyste Gale wręczania nagród.

Uczyć się od najlepszych
Jak modelować twarz i łuk brwiowy? Jak działa karboxyterapia? Jaki wpływ mają deformacje ortopedyczne na powstawanie zmian hyperkeratotycznych w obrębie stopy? Jak rozmawiać z klientką, by zachęcić ją do kolejnych zabiegów i nowych kosmetyków? URODA to doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w Ogólnopolskim Kongresie w Wizażystów, w certyfikowanych szkoleniach, warsztatach, wykładach i pokazach zabiegów.

Bądźmy szczodrzy :)

Z inicjatywy Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw po raz kolejny już Targom Uroda towarzyszyć będzie akcja charytatywna Czesanie za uśmiech, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i jednocześnie promocja młodych talentów fryzjerskich. Za datki wrzucone do specjalnie przygotowywanych puszek uczniowie szkół zawodowych będą czesali chętne osoby. Bądźmy szczodrzy :)

URODA 2017 | www.urodatargi.pl
Profil Targów URODA na Facebooku https://www.facebook.com/TargiUroda
i na Instagrame: https://www.instagram.com/targiuroda/
termin: 7-8 października 2017, 07.10 - sobota, godz. 10.00-18.00 | 08.10 - niedziela, godz. 10.00-17.00
miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
dyrektor projektu: Dorota Solochewicz ǀ dorota.solochewicz@mtgsa.com.pl ǀ tel. 58 55 49 204, 601 894 332

PARTNERZY – Pomorska Izba Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, , Euro Fashion , Akademia Paznokcia, Europejska Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner , Szkoła Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej Beauty Art, Fale Loki, Koki, Barber Expert Academy, CMC, Marantha, TVN MEDIA,

SPONSOR GŁÓWNY HAIR DESIGN
- firma JBS
FUNDATORZY NAGRÓD HAIR DESIGN – sieć sklepów Fale Loki Koki, Husion
HOTEL PARTNERSKI – Golden Tulip

URODA Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

Gdańsk, 8-9 października 2016 | AMBEREXPO

Informacja prasowa (pdf)

320 marek i firm, tysiące produktów w super cenach, inspiracje, nowości, trendy, pokazy wizażystów i fryzjerów, konkursy i mistrzostwa. Łącznie ponad 50 wydarzeń. PO PROSTU PIĘKNE TARGI!

Testuj i kupuj
Targi Uroda to fantastyczna okazja do zapoznania się z trendami, obowiązującymi na sezon jesień-zima 2016/2017. To także możliwość testowania i zakupu produktów w promocyjnych cenach. A będzie z czego wybierać, bo w imprezie uczestniczą producenci i dystrybutorzy: kosmetyków profesjonalnych, kosmetyków do użytku domowego, kosmetyki kolorowej, kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci. Program imprezy jest wypełniony do ostatniej minuty – w kilku strefach odbywać się będą warsztaty, pokazy i szkolenia dla profesjonalistów, prezentacje produktów i zabiegów medycyny estetycznej. Można będzie skorzystać z konsultacji kosmetyczek, wizażystów, stylistów, fryzjerów, dietetyków, a także zapoznać się z ofertą klinik stomatologicznych i hoteli spa&wellness.

Jak to zrobić?
Dobre kosmetyki to połowa sukcesu. Ważna jest wiedza i technika: Jak dobrać makijaż odpowiedni do typu urody? Jak malować się na co dzień, a jak na specjalne okazje: studniówki, śluby i bale? Jak wykonać matowe smoky eyes? Jakie są najnowsze techniki pigmentacji brwi i makijażu permanentnego ust? – odpowiedzi na te pytania poznamy, biorąc udział w targowych pokazach, warsztatach i prezentacjach.

Co nowego?
Po raz pierwszy w Gdańsku gościć będzie zespół doświadczanych i nagradzanych stylistów firmy szkoleniowej McDonald Waterfall z Wielkiej Brytanii. Ich pokaz VISION oraz seminarium MW CREATIVE to obowiązkowe punkty programu na Targach Uroda.
Po raz pierwszy też odbędzie się Otwarty Konkurs BARBER STYLE, któremu towarzyszyć będą pokazy mistrzów oraz warsztaty. Sposoby na idealne skrojenie brody pokaże Barber Expert Academy. Uczyć będą najlepsi: Wojciech Karwat (Mistrz Polski w Barberingu), Łukasz Janik (Wicemistrz Polski w Barberingu) oraz Piotr Staszewski (Mistrz Fryzjerski).
Cztery nowe konkurencje rozegrane zostaną natomiast w ramach Mistrzostw Stylizacji Paznokci: Pink&White Salon Nails, Sztylet Salonowy, One Tip Oraz Tip Box 3d. W nowej, wydłużonej do dwóch dni formule, odbywać się będą Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Permanentnego BB Północ. Uzupełnieniem mistrzostw będzie workshop „Princes Lippen – makijaż permanentny ust”, który poprowadzi Agnieszka Leśniewska - linergista, trener, twórca i właścicielka PurebeauAGI Akademii Makijażu Permanentnego.
Na scenie głównej odbywać się będą pokazy fryzjerskich trendów na sezon 2016/2017, przygotowane przez marki KEMON i MONTIBELLO. KEMON poprowadzi także seminarium, podczas którego zaprezentowana zostanie kolekcja Akademii Fryzjerskiej Szymona Niemczyńskiego ETNO 2017. Gościem specjalnym pokazów KEMON będzie Barbara Kurdej-Szatan ambasadorka marki.
Sukces zorganizowanego rok temu Kongresu Podologicznego spowodował, że w tym roku powstała cała strefa poświęcona temu tematowi. Tu będzie można zaopatrzyć się w narzędzia, urządzenia, kosmetyki, fachowe publikacje oraz wziąć udział w warsztatach.

Jak się wyróżnić?

Ofertę wystawców uzupełnia bogaty program wydarzeń towarzyszących: międzynarodowe konkursy i mistrzostwa (makijażu i wizażu, fryzjerskich, zdobienia paznokci), kongresy (wizażu, podologii), seminaria, certyfikowane szkolenia, warsztaty, pokazy, porady i prezentacje specjalistów oraz organizowany wspólnie z Pomorską Izbą Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw Dzień Fryzjera.
Interdyscyplinarnym spojrzeniem na branżę beauty będzie szkolenie firmy Beauty Training „Pozwól klientowi kupować – nowoczesna sprzedaż w branży beauty”. Poprowadzą je Magdalena Bach - kosmetolog i Ewelina Szoborg – business coach. Trenerka biznesu spa&beauty Marta Fiłoń podczas wykładu „Marketing salonu beauty – jak wyróżnić się na rynku” przybliży z kolei sposoby na pozyskanie nowych klientów i organizację akcji promocyjnych. Grupa IT przeprowadzi szkolenie „Be frutti – jak łatwo pozyskać klienta?”.

Mistrzowie Urody
Targi Uroda są partnerem cieszącego się ogromnym powodzeniem przedsięwzięcia medialnego - plebiscytu Dziennika Bałtyckiego MISTRZOWIE URODY, w którym najpopularniejszych fryzjerów, kosmetyczki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, najlepsze SPA na Pomorzu i Masażystę Roku wybierają czytelnicy. Osobno zostaną docenione również stylistki paznokci, lekarze medycyny estetycznej, a także twórcy blogów urodowych. Finał plebiscytu oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się podczas Targów.

Czesanie za u uśmiech
Pierwszego dnia targów uczniowie szkół zawodowych, za datki wrzucone do specjalnie przygotowywanych puszek, będą czesali chętne osoby. Celem akcji „Czesanie za uśmiech” jest wsparcie podopiecznych hospicjum Pomorze Dzieciom, a jednocześnie promocja młodych talentów fryzjerskich i szkolnictwa zawodowego branży.

TARGI URODA W LICZBACH
  • 329 firm i marek
  • 16 profesjonalnych warsztatów, seminariów i wykładów
  • 14 konkursów
  • 12 pokazów
  • 8 gal wręczenia nagród
  • 2 kongresy
URODA ǀ partnerzy, współpraca
Targi powstają przy współpracy wielu partnerów, m.in. firmy EURO FASHION – Akademia Paznokcia, Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner, Szkoły Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej „Beauty Art”, Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, BB PÓŁNOC, firmy JBS - przedstawiciela marek Goldwell, KMS California, Olymp i Efalock, sieci sklepów FaleLokiKoki - przedstawiciela marek Kemon, artego i Montibello.

URODA 2016
AMBEREXPO, Gdańsk, ul. Żaglowa 11

08.10 | sobota, 10.00 - 18.00
09.10 | niedziela, 10.00 - 17.00
bilety
jednodniowy 15 zł, dwudniowy 25 zł, szkoły kosmetyczno-fryzjerskie 5 zł
GOŚCIE BRANŻOWI | wstęp BEZPŁATNY, po zarejestrowaniu się

dyrektor projektu
Dorota Solochewicz ǀ d.solochewicz@mtgsa.com.pl ǀ tel. 58 55 49 204, 601 894 332

więcej informacji: www.urodatargi.pl