URODA Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

7-8 października 2017 | Gdańsk, AMBEREXPO

URODA – 20. TARGI KOSMETYCZNE I FRYZJERSKIE ZACHWYCIŁY!

350 firm i marek z Polski i zagranicy, 8 tysięcy zwiedzających, imponujący program, ponad 50 fantastycznych wydarzeń z udziałem światowej sławy stylistów, porady ekspertów, emocjonujące konkursy, najświeższe trendy, innowacyjne produkty i specjalne targowe ceny. Targi URODA potwierdziły swoją rangę i niekwestionowaną wysoką pozycję na mapie wiodących profesjonalnych wydarzeń branży kosmetycznej i fryzjerskiej. Warto tu być!


PO PROSTU PIĘKNE TARGI
20. jubileuszową edycję Targów URODA zainaugurował widowiskowy pokaz Barokowy Glamour z udziałem finalistek Mistrzostw Wizażu i Stylizacji. Dominowały kolory królewskie – złoto, czerwień i burgund. I od tej chwili działo się już nieustannie, bo autorski, najwyższej jakości program wydarzeń wypełniony był co do minuty.
Wystawcy spisali się na medal. Przygotowali mnóstwo atrakcji, specjalne targowe rabaty i bogatą ofertę kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, preparatów do stylizacji włosów, zdobienia paznokci i zabiegów podologicznych oraz sprzętu i wyposażenia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Na wielu stoiskach można było skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i innowacyjnych zabiegów upiększających. Najlepsze produkty zostały nagrodzone Medalami Mercurius Gedanensis.

ARTYZM, TALENT I KUNSZT
Ekspozycja targowa zajęła w tym roku aż trzy hale i – dla ułatwienia – podzielona została na siedem stref tematycznych. Najbardziej widowiskowe wydarzenia, fascynujące pokazy, prestiżowe konkursy i mistrzostwa odbywały się w STREFIE SHOW. Tu swoim talentem i kunsztem dzielili się mistrzowie wizażu i fryzjerstwa. I był to artyzm najwyższej próby. W sobotę w roli głównej występowały panie: Jolanta Wagner – make-up artist i dyrektor artystyczna Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej zaprezentowała Trendy w makijażu jesienno-zimowym, a Beata Małachowska ze Szkoły Wizażu i Stylizacji BEAUTY ART przeprowadziła pokaz Spotlight jako makijaż ślubny i wieczorowy. W niedzielę podczas DNIA FRYZJERA byli to przede wszystkim panowie – goście specjalni Targów: dwunastokrotny mistrz świata we fryzjerstwie Vazha Mkhitaryan w pokazie Fryzury wieczorowe haute couture oraz włoscy styliści Antonio Bilancio (Prezydent CMC), Paolo Forestiero i Oreste Cuomo w pokazie Italian Style - nowoczesne trendy strzyżeń salonowych.

EMOCJE I KONKURSY
Najwięcej emocji budziła STREFA MISTRZOSTW, gdzie o tytuł najlepszych z najlepszych rywalizowali fryzjerzy, specjaliści w makijażu permanentnym i wizażu (Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, Mistrzostw Wizażu i Stylizacji, Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym) oraz styliści paznokci (Mistrzostwa Nail Master Cup). Nagrody wręczane były podczas uroczystych Gali wieńczących każdy dzień Targów.
Wydarzeniem premierowym były odbywające się pod egidą Confederation Mondiale Coiffure wysokiej rangi Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa we Fryzjerstwie СМС Polska Gdańsk Beauty Awards 2017, rozgrywane w trzech kategoriach damskich: salon look (modne strzyżenie z modelowaniem), evening style (fryzura wieczorowa), bridal style (fryzura ślubna) i w jednej kategorii męskiej: old school (strzyżenie z modelowaniem). Zwycięzcy otrzymali nominację do kadry reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Europy we Włoszech w 2018 roku.

EKSPRESOWE REWOLUCJE
Hitem była STREFA MAKIJAŻU. Tu na profesjonalny makijaż czy bezpłatne konsultacje z ekspertami i wizażystami oczekiwały tłumy chętnych. Co do minuty wypełniony był też program STREFY POKAZOWEJ. Tu z kolei widzów przyciągały atrakcyjne tematy: rewolucja w przedłużaniu paznokci, ekspresowy pedicure, idealny french w 30 minut, najszybszy lifting na świecie, innowacyjne zabiegi dotleniająco-energetyzujące, masaże relaksacyjne i najgorętsze trendy makijażowe zaprezentowane w pokazie Bold lips & shiny eyes przez włoskiego wizażystę marki INGLOT Omara Turrini, który doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z takimi markami, jak Dolce & Gabbana Beauty, Deborah Milano, Revlon czy Yves Rocher.

DLA PAŃ, PANÓW I PROFESJONALISTÓW
Z myślą o paniach powstała STREFA MODY, gdzie można było nie tylko poznać najnowsze trendy na sezon 2018, ale też spotkać się ze stylistami, fotografami, blogerami, modelkami i wizażystami. Z myślą o panach zorganizowano STREFĘ BARBERINGU, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o sztuce pielęgnowania i strzyżenia brody.
W STREFIE KONFERENCYJNEJ odbywały się merytoryczne wykłady, wysoko cenione certyfikowane szkolenia i Ogólnopolski Kongres Wizażystów, na którym największą popularnością cieszył się pokaz Modyfikacja kształtu brwi u mężczyzn – może to znak czasu? Szkolenia biznesowe poświęcone były natomiast procedurom sprzedaży w salonie beauty i strategiom zakupu reklamy telewizyjnej.

DZIEŃ FRYZJERA
Niedziela na Targach URODA to święto fryzjerów ze specjalnym programem wypełnionym kreatywnymi warsztatami, pokazami mistrzów i konkursami. Tego dnia szczególną uwagę publiczności przyciągnęły żywiołowe pokazy marki Elegance Polska i Barber Expert Academy oraz kolekcja AVALON #17 marki Kemon, zaprezentowana w dwóch odsłonach: Kobieta Sukcesu i Dziewczyna z Poligonu.
Odbyły się także trzy konkursy: 11. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN, 53. Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego i GDAŃSK HAIR CUP 2017 Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski.
DZIEŃ FRYZJERA to projekt zorganizowany wspólnie z Pomorską Izbą Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

MISTRZOWIE URODY
Targi URODA są też partnerem plebiscytu Dziennika Bałtyckiego Mistrzowie Urody, w którym czytelnicy wybierali najpopularniejsze kosmetyczki, stylistki paznokci, najlepszych fryzjerów, właścicieli salonów fryzjerskich, studiów urody i Barbera Roku.

I DUŻO UŚMIECHÓW
W ramach akcji charytatywnej Czesanie za uśmiech za datki na rzecz podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom uczniowie szkół zawodowych czesali chętne osoby. Na Targach URODA uśmiechów z pewnością nie brakowało!
Kolejna edycja Targów URODA odbędzie się w terminie 7-8 października 2018 r. Tu trzeba być!

TARGI URODA 2017 W LICZBACH
12 000 m² ekspozycji
8 000 zwiedzających
350 marek i firm
57 wydarzeń
7 stref specjalnych: strefa show, pokazowa, konferencyjna, mistrzostw, makijażu, barberingu, mody
8 konkursów stylizacji paznokci
4 konkursy fryzjerskie
4 sceny
2 mistrzostwa wizażu i stylizacji

Facebook https://www.facebook.com/TargiUroda
Instagram: https://www.instagram.com/targiuroda/ #targiuroda
Miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
Organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Dyrektor projektu: Dorota Solochewicz ǀ dorota.solochewicz@mtgsa.com.pl ǀ tel. 58 55 49 204, 601 894 332
Partnerzy – Pomorska Izba Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Euro Fashion, Akademia Paznokcia, Europejska Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner, Szkoła Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej Beauty Art, Fale Loki, Koki, Barber Expert Academy, CMC, Marantha, TVN MEDIA

Sponsor Główny Hair Design - firma JBS
Fundatorzy nagród Hair Design – sieć sklepów Fale Loki Koki, Husion
Hotel partnerski – Golden Tulip

Partnerzy medialni
– Akademia Paznocka, Paznokcie, Make-Up Trendy, Beauty Inspiration, Fale Loki Koki, Kurier Fryzjerski, Barber Expert Magazine, Hair Trendy, Radio pasja, Najwspanielsze, Kosmetologia Estetyczna, Ambasada Kosmetyczna, Kosmetyka Profesjonalna, Modne Włosy, fryzjerzy.com, Prestiż, Together, Mademoiselle, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk